Kontakt & öppettider

Vi har öppet  på Kungsholmen vardagar 13-18 och i Täby Hägernäs vardagar 10-18 tillsvidare pga Corona !


Vid akuta behov efter kontorstid, ring Tom Wiel på 070-777 89 86

Täbybutiken, där vi också har kontor, lager och gravyrverkstad. Här produceras de flesta ordrar, även de som ska lämnas ut i vår citybutik.


Har du frågor och behöver ringa till Prishuset är det till Täby du ska ringa:
08-765 25 37 också när du har frågor om din order finns klar att hämta i citybutken!





Adress: Propellervägen 12, 183 62 Täby


Telefonnummer: 08-765 25 37

Öppettider: vardagar kl. 09-18  Obs dag före julafton och midsommarafton stänger vi kl. 15.00
under juli månad stänger butiken 17.00


Hägernäs i Röda tegelhuset öster om McDonalds, vid Cykelkraft




Citybutiken Kungsholmen



Adress: Hantverkargatan 79, 112 38 Stockholm

Telefonnummer: 08-17 86 86 Obs! Vissa perioder är det så mycket att göra i city att vi inte hinner svara. Då kopplas samtalet vidare till
                                                 Täbybutiken, som hjälper dig med dina frågor!

Öppettider: Pga Coronatider har vi öppet vardagar kl. 13-18 Obs dag före julafton och midsommarafton stänger vi kl. 15.00.


T-Bana Fridhemsplan, i korsningen St Eriksgatan/Hantverkargatan. Granne med 7/11.




Tom Wiel - offerter, försäljning företag, affärsutveckling, inköp
tom@prishuset.se  070-777 89 86

Jonas Forsman - ansvarig produktion och utleveranser 
jonas@prishuset.se  070-740 21 22


Per Sande - ansvarig försäljning, produktion specialtillverkning
per@prishuset.se  070-512 80 00

Sami Mhir - försäljning föreningar, produktion, webshop/hemsida
sami@prishuset.se   073-977 60 27

Kerstin Wiel - försäljning, produktion
kerstin@prishuset.se

Katarina Valdoner - ekonomi, bokföring
katarina@prishuset.se  08-765 25 37





Butiken i Täby - utställning, utlämning, post och leveranser:


08-Pokaler Prishuset Wiel AB
Propellervägen 12
SE-183 62  Täby
Sweden

Butiken i City - utställning, utlämning

08-Pokaler Prishuset Wiel AB
Hantverkargatan 79
SE-112 38Stockholm
Sweden